Resultat Castorama

Åhus IP, Åhus   2026-09-20

Arrangör: Åhus FIK Tävlingsledare: Alexander Nertlinge Asp Senast uppdaterad: 2026-09-21 02:01:33
Kvinnor Castorama
Poäng Poängdiff.
1 Maria Lindor
Åhus FIK
96 Åhus FIK 2149 0
2 Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 1892 -257
3 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 0 -2149
3 Saga Viscomi
Åhus FIK
11 Åhus FIK 0 -2149
Kula
Vikt: 4,0kg
Spjut
Vikt: 600g
Diskus
Vikt: 1,0kg
Slägga
Vikt: 4,0kg
Maria Lindor
Åhus FIK
8.28
467
24.79
500
26.42
469
36.67
713
Fanny Lundberg
Åhus FIK
8.44
479
26.41
532
21.68
360
25.84
521
Ebba Danarö
Åhus FIK




Saga Viscomi
Åhus FIK




Kvinnor Castorama Kula
Vikt: 4,0kg
SFIF Castorama Kvinnor Kula
20/9
Poäng
1 Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 8.44 479
2 Maria Lindor
Åhus FIK
96 Åhus FIK 8.28 467
1234
Maria Lindor8.288.197.99-
Fanny Lundberg8.008.158.447.93
Kvinnor Castorama Spjut
Vikt: 600g
SFIF Castorama Kvinnor Spjut
20/9
Poäng
1 Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 26.41 532
2 Maria Lindor
Åhus FIK
96 Åhus FIK 24.79 500
1234
Maria Lindor23.3723.4624.7920.48
Fanny Lundbergx26.4125.4825.20
Kvinnor Castorama Diskus
Vikt: 1,0kg
SFIF Castorama Kvinnor Diskus
20/9
Poäng
1 Maria Lindor
Åhus FIK
96 Åhus FIK 26.42 469
2 Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 21.68 360
1234
Maria Lindorx23.7626.4223.43
Fanny Lundbergx17.6021.68x
Kvinnor Castorama Slägga
Vikt: 4,0kg
SFIF Castorama Kvinnor Slägga
20/9
Poäng
1 Maria Lindor
Åhus FIK
96 Åhus FIK 36.67 713
2 Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 25.84 521
1234
Maria Lindor33.4134.9336.6734.15
Fanny Lundberg25.84xxx
Män Castorama
Poäng Poängdiff.
1 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 1796 0
2 Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 1724 -72
3 Anders Gunnarsson
Lomma FIK
68 Lomma FIK 1676 -120
4 Aron Powell
Åhus FIK
07 Åhus FIK 1243 -553
5 Hannes Ericsson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 1219 -577
6 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 1057 -739
Kula
Vikt: 3,0kg
Spjut
Vikt: 500g
Diskus
Vikt: 1,0kg
Slägga
Vikt: 3,0kg
Isak Gunnarsson
Lomma FIK
10.54
499
44.63
559
28.75
445
20.12
293
Viktor Sällberg
Åhus FIK
8.94
381
36.09
431
22.79
298
37.37
614
Anders Gunnarsson
Lomma FIK
9.82
447
41.22
509
28.57
441
19.50
279
Aron Powell
Åhus FIK
9.08
391
40.43
497
18.22
172
15.45
183
Hannes Ericsson
Åhus FIK
8.54
349
33.94
396
19.73
215
18.62
259
Mikel Månsson
Åhus FIK
8.80
370
22.22
185
19.68
214
19.89
288
Män Castorama Kula
Vikt: 3,0kg
SFIF Castorama Män Kula
20/9
Poäng
1 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 10.54 499
2 Anders Gunnarsson
Lomma FIK
68 Lomma FIK 9.82 447
3 Aron Powell
Åhus FIK
07 Åhus FIK 9.08 391
4 Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8.94 381
5 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 8.80 370
6 Hannes Ericsson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.54 349
1234
Hannes Ericsson8.388.338.547.85
Aron Powell8.928.698.219.08
Mikel Månsson8.747.858.808.03
Viktor Sällberg8.588.638.948.36
Anders Gunnarsson9.589.199.829.06
Isak Gunnarsson10.219.6610.2810.54
Män Castorama Spjut
Vikt: 500g
SFIF Castorama Män Spjut
20/9
Poäng
1 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 44.63 559
2 Anders Gunnarsson
Lomma FIK
68 Lomma FIK 41.22 509
3 Aron Powell
Åhus FIK
07 Åhus FIK 40.43 497
4 Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 36.09 431
5 Hannes Ericsson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 33.94 396
6 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 22.22 185
1234
Hannes Ericsson27.1228.6333.2833.94
Aron Powellxx40.4334.54
Mikel Månsson21.1122.2219.9219.76
Viktor Sällberg36.09x35.4833.61
Anders Gunnarsson38.49xx41.22
Isak Gunnarsson36.9738.8839.3044.63
Män Castorama Diskus
Vikt: 1,0kg
SFIF Castorama Män Diskus
20/9
Poäng
1 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 28.75 445
2 Anders Gunnarsson
Lomma FIK
68 Lomma FIK 28.57 441
3 Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 22.79 298
4 Hannes Ericsson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 19.73 215
5 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 19.68 214
6 Aron Powell
Åhus FIK
07 Åhus FIK 18.22 172
1234
Hannes Ericsson15.7517.0419.7317.62
Aron Powell13.1017.3418.2216.86
Mikel Månssonx19.6818.4919.08
Viktor Sällberg20.25x22.6022.79
Anders Gunnarssonxx25.7328.57
Isak Gunnarsson27.7727.2928.7525.90
Män Castorama Slägga
Vikt: 3,0kg
SFIF Castorama Män Slägga
20/9
Poäng
1 Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 37.37 614
2 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 20.12 293
3 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 19.89 288
4 Anders Gunnarsson
Lomma FIK
68 Lomma FIK 19.50 279
5 Hannes Ericsson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 18.62 259
6 Aron Powell
Åhus FIK
07 Åhus FIK 15.45 183
1234
Hannes Ericsson14.8716.1418.62x
Aron Powell12.6614.3913.0915.45
Mikel Månssonx18.9217.6319.89
Viktor Sällberg35.9734.7237.3734.54
Anders Gunnarsson19.5019.23xx
Isak Gunnarsson17.9718.7320.12x