Resultat Kretsmästerskap Ungdom 8-17 år

Slättens IP, Habo   2026-09-19

Arrangör: Jönköpings Friidrottskrets Tävlingsledare: Ann Axelsson Senast uppdaterad: 2026-09-20 02:00:28
Visa Resultatkort
F17 100 m
19/9 13:00
Vind: -2.5
Poäng
1 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
09 Lekeryd-Svarttorps SK 14.09 3.00
2 Mollie Melinder
Hovslätts IK
10 Hovslätts IK 15.25 2.00
F17 & F15 & P15 800 m
19/9 13:30
Poäng
1 Petrus Sköldeberg
Habo FIF -04
11 Habo FIF -04 2:17.24 3.00 PB
2 Elin Ottevik
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna 2:51.26 3.00
3 Malva Lönner
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 2:53.82 3.00
Sammanställning per klass
P15
1 Petrus Sköldeberg
Habo FIF -04
11 Habo FIF -04 2:17.24
F17
1 Malva Lönner
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 2:53.82
F15
1 Elin Ottevik
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna 2:51.26
F17 Höjd
19/9 10:00
Poäng
1 Emma Centerhed
Habo FIF -04
10 Habo FIF -04 155 3.00 SB
2 Mollie Melinder
Hovslätts IK
10 Hovslätts IK 149 2.00
139144149152155158
Emma Centerhed-oooxxoxxx
Mollie Melinderooxxoxxx
F17 Längd
19/9 12:15
Poäng
1 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
09 Lekeryd-Svarttorps SK 4.70 +1.1 3.00 SB
2 Mollie Melinder
Hovslätts IK
10 Hovslätts IK 4.69 +1.1 2.00
123456
Ella Edgren4.27 +2.14.70 +1.14.39 +0.3- - -
Mollie Melinder4.67 +2.34.60 +1.14.62 +0.9- - 4.69 +1.1
F17 Tresteg
19/9 13:15
Poäng
1 Mollie Melinder
Hovslätts IK
10 Hovslätts IK 9.49 +2.2 3.00
123456
Mollie Melinder9.49 +2.29.25 +2.38.84 +1.08.81 +2.29.21 +2.39.48 +1.3
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
19/9 10:50
Poäng
1 Ida Hellberg
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 11.68 3.00
123456
Ida Hellberg11.5511.1311.6811.0910.1911.66
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
19/9 10:00
Poäng
1 Rebecka Johansson
Habo FIF -04
10 Habo FIF -04 28.85 3.00
123456
Rebecka Johanssonx26.74x28.85xx
F17 Spjut
Vikt: 500g
19/9 12:00
Poäng
1 Ruth Gustafsson
Habo FIF -04
10 Habo FIF -04 39.93 3.00
2 Wilma Bengtsson Damgren
Habo FIF -04
10 Habo FIF -04 33.71 2.00
123456
Wilma Bengtsson Damgren33.71xx32.66--
Ruth Gustafsson39.9338.6038.6537.7036.3036.35
F15 80 m Försök
19/9 11:45

Kvalificering: Tid (q): 6 totalt

Heat 1
Vind: +0.3
1 Elin Ottevik
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna 11.53 q PB
2 Eivor Orestig
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 11.88 q
3 Majken Barkman
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 11.99 PB
4 Noelle Ekwurtzel
Hovslätts IK
12 Hovslätts IK 12.69
Heat 2
Vind: -0.8
1 Cornelia Andersson
Habo FIF -04
11 Habo FIF -04 11.60 q
2 Emilia Benderius
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 11.61 q PB
3 Svea Ivansson
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 11.82 q PB
4 Emma Elwing
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 11.93 q
F15 80 m Final
19/9 12:40
Vind: -1.0
Poäng
1 Emilia Benderius
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 11.60 3.00 PB
2 Elin Ottevik
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna 11.70 2.00
3 Cornelia Andersson
Habo FIF -04
11 Habo FIF -04 11.91 1.00
4 Svea Ivansson
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 12.07 12.067
5 Eivor Orestig
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 12.07 12.069
6 Emma Elwing
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 12.25
F15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med F17 800 m

F15 & P15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
19/9 10:15
Vind: -1.4
Poäng
1 Eivor Orestig
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 14.74 3.00
2 Ester Ström
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 14.91 2.00
3 Anton Törnblad
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 15.44 3.00 PB
4 Margot Gard
Hovslätts IK
11 Hovslätts IK 15.73 1.00
Sammanställning per klass
P15
1 Anton Törnblad
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 15.44
F15
1 Eivor Orestig
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 14.74
2 Ester Ström
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 14.91
3 Margot Gard
Hovslätts IK
11 Hovslätts IK 15.73
F15 Höjd
19/9 10:00
Poäng
1 Hilda Lundqvist
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 134 3.00
129134139
Hilda Lundqvistooxxx
F15 Stav
19/9 13:00
Poäng
1 Margot Gard
Hovslätts IK
11 Hovslätts IK 234 3.00
2 Majken Barkman
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 214 2.00
184189194199204209214219224229234239
Margot Gard--------o-oxxx
Majken Barkmano-o-o-oxxx
F15 Längd
19/9 12:15
Poäng
1 Cornelia Andersson
Habo FIF -04
11 Habo FIF -04 4.75 +1.4 3.00 PB
2 Emilia Benderius
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 4.37 +3.6 2.00
3 Svea Ivansson
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 4.36 +0.4 1.00 PB
4 Ester Ström
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 4.26 +1.9 PB
5 Majken Barkman
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 4.08 +1.6
6 Emma Elwing
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 3.68 0.0
Hilda Lundqvist
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna DNS
123456
Hilda LundqvistDNS
Ester Ström4.02 +2.63.96 0.04.26 +1.94.04 +1.6x +0.34.16 +2.7
Svea Ivanssonx +2.24.36 +0.44.27 +1.14.34 +3.0x +1.14.36 +0.9
Majken Barkman3.79 +2.43.98 +1.13.86 +0.64.01 +2.74.08 +1.63.51 +1.3
Emma Elwing3.68 0.0x x 2.94 +1.5- -
Cornelia Andersson4.62 +1.44.66 +2.0x 4.75 +1.44.68 +0.1x
Emilia Benderius4.18 +1.04.13 +0.14.12 +1.14.05 +1.34.37 +3.64.26 +1.7
F15 Tresteg
19/9 13:15
Poäng
1 Olivia Storm Mukwana
Habo FIF -04
13 Habo FIF -04 10.43 +2.2 3.00
2 Emilia Benderius
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 9.11 0.0 2.00
3 Noelle Ekwurtzel
Hovslätts IK
12 Hovslätts IK 7.81 +1.6 1.00 PB
123456
Olivia Storm Mukwanax 10.16 +2.710.43 +2.210.13 +3.09.94 +1.210.10 +2.9
Noelle Ekwurtzelx x 7.42 +1.47.57 +1.67.81 +1.6x
Emilia Benderius8.37 +0.69.11 0.08.88 +0.98.38 +0.98.51 +1.78.48 +0.2
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
19/9 10:50
Poäng
1 Ester Ström
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 9.11 3.00
2 Eivor Orestig
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 7.37 2.00
123456
Ester Ström8.948.709.119.108.388.73
Eivor Orestig6.807.046.886.757.376.90
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
19/9 10:00
Poäng
1 Ester Ström
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 23.39 3.00 PB
2 Eivor Orestig
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 22.42 2.00 PB
3 Majken Barkman
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 21.37 1.00 PB
123456
Eivor Orestigx22.42xx21.1915.59
Ester Ström21.1821.7120.4723.39x23.34
Majken Barkman21.3717.9420.6719.37x18.44
F15 Spjut
Vikt: 500g
19/9 12:00
Poäng
1 Margot Gard
Hovslätts IK
11 Hovslätts IK 24.80 3.00
2 Svea Ivansson
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 23.95 2.00
3 Ebba Lundberg
Habo FIF -04
11 Habo FIF -04 23.91 1.00
4 Isabelle Lenberg
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 21.94 PB
5 Ester Ström
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 20.33
6 Eivor Orestig
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 17.22
7 Noelle Ekwurtzel
Hovslätts IK
12 Hovslätts IK 16.13 PB
123456
Ester Strömxx19.3820.3318.9819.76
Noelle Ekwurtzel16.1314.3311.9112.41xx
Margot Gard24.80x24.07x--
Eivor Orestig15.66x15.5017.2214.1217.17
Ebba Lundberg22.5718.8223.9118.63xx
Svea Ivansson--21.7421.7523.95x
Isabelle Lenberg21.94xxx17.3821.35
F13 60 m
19/9 12:00
Vind: -3.8
Poäng
1 Olivia Storm Mukwana
Habo FIF -04
13 Habo FIF -04 8.88 3.00
2 Clara Hvitman
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 9.01 2.00
3 Ellie Uddemar Pihl
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 9.39 1.00
4 Elsa Sigfridsson
Habo FIF -04
14 Habo FIF -04 9.77
5 Nora Thollander
IKHP Huskvarna
14 IKHP Huskvarna 10.33
6 Tove Back
Lekeryd-Svarttorps SK
14 Lekeryd-Svarttorps SK 10.50
F13 & F11 600 m
19/9 13:50
Poäng
1 Clara Hvitman
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 1:47.33 3.00
2 Edith von Essen
Habo FIF -04
14 Habo FIF -04 2:00.33 2.00
3 Ella Erlandsson
Hovslätts IK
15 Hovslätts IK 2:08.91 PB
4 Ebba Lindblad
IK Vista
15 IK Vista 2:10.18
5 Celina Borg
Hovslätts IK
15 Hovslätts IK 2:10.65
6 Svea Forshell
IK Vista
15 IK Vista 2:10.87 PB
7 My Uddermar Pihl
Hovslätts IK
15 Hovslätts IK 2:13.32
8 Filippa Lund Fogelström
IKHP Huskvarna
13 IKHP Huskvarna 2:14.14 1.00
9 Liv Sörsjö Stevenazzi
Hovslätts IK
16 Hovslätts IK 2:20.89 PB
10 Ebba Sandgren
Habo FIF -04
15 Habo FIF -04 2:21.56
11 Elsie Ekermalm
Habo FIF -04
16 Habo FIF -04 2:25.91
Wilja Westlund Stenberg
Habo FIF -04
14 Habo FIF -04 DNS
Sammanställning per klass
F13
1 Clara Hvitman
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 1:47.33
2 Edith von Essen
Habo FIF -04
14 Habo FIF -04 2:00.33
3 Filippa Lund Fogelström
IKHP Huskvarna
13 IKHP Huskvarna 2:14.14
Wilja Westlund Stenberg
Habo FIF -04
14 Habo FIF -04 DNS
F11
1 Ella Erlandsson
Hovslätts IK
15 Hovslätts IK 2:08.91
2 Ebba Lindblad
IK Vista
15 IK Vista 2:10.18
3 Celina Borg
Hovslätts IK
15 Hovslätts IK 2:10.65
4 Svea Forshell
IK Vista
15 IK Vista 2:10.87
5 My Uddermar Pihl
Hovslätts IK
15 Hovslätts IK 2:13.32
6 Liv Sörsjö Stevenazzi
Hovslätts IK
16 Hovslätts IK 2:20.89
7 Ebba Sandgren
Habo FIF -04
15 Habo FIF -04 2:21.56
8 Elsie Ekermalm
Habo FIF -04
16 Habo FIF -04 2:25.91
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
19/9 10:00
Vind: -0.9
Poäng
1 Clara Hvitman
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 10.31 3.00
2 Tove Back
Lekeryd-Svarttorps SK
14 Lekeryd-Svarttorps SK 13.08 2.00 PB
F13 Höjd
19/9 10:00
Poäng
1 Tove Back
Lekeryd-Svarttorps SK
14 Lekeryd-Svarttorps SK 114 3.00
104109114119
Tove Backoooxxx
F13 Stav
19/9 13:00
Poäng
1 Nora Thollander
IKHP Huskvarna
14 IKHP Huskvarna 174 3.00
154159164169174176
Nora Thollanderxoxxoooxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
19/9 11:20
Poäng
1 Olivia Storm Mukwana
Habo FIF -04
13 Habo FIF -04 5.20 +1.6 3.00 PB
2 Clara Hvitman
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 4.88 +2.6 2.00
3 Ellie Uddemar Pihl
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 4.17 +1.5 1.00
4 Elsa Sigfridsson
Habo FIF -04
14 Habo FIF -04 3.78 +1.5
5 Nora Thollander
IKHP Huskvarna
14 IKHP Huskvarna 3.75 +1.0 =PB
Wilja Westlund Stenberg
Habo FIF -04
14 Habo FIF -04 DNS
1234
Clara Hvitman4.78 +1.24.82 +1.44.88 +2.64.54 +1.4
Ellie Uddemar Pihl3.98 +3.14.17 +1.54.10 +1.24.11 +2.2
Wilja Westlund StenbergDNS
Nora Thollander3.71 -0.33.40 +1.73.75 +1.0x
Olivia Storm Mukwana5.20 +1.65.07 +0.85.03 0.05.01 +1.3
Elsa Sigfridsson3.74 +1.83.78 +1.53.64 +1.5x
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
19/9 12:35
Poäng
1 Clara Hvitman
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 10.49 3.00
2 Olivia Storm Mukwana
Habo FIF -04
13 Habo FIF -04 9.40 2.00
3 Elsa Sigfridsson
Habo FIF -04
14 Habo FIF -04 8.92 1.00
4 Ellie Uddemar Pihl
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 8.34
5 Emmie Svensson
Lekeryd-Svarttorps SK
14 Lekeryd-Svarttorps SK 5.00
1234
Elsa Sigfridsson8.118.437.988.92
Emmie Svensson5.004.083.904.61
Olivia Storm Mukwana8.539.329.409.31
Clara Hvitman8.9810.499.63x
Ellie Uddemar Pihl8.347.927.888.10
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
19/9 10:55
Poäng
1 Ellie Uddemar Pihl
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 22.61 3.00
Nathalie Hylander
Habo FIF -04
13 Habo FIF -04 x
1234
Ellie Uddemar Pihl
Nathalie Hylander
F13 Spjut
Vikt: 400g
19/9 13:15
Poäng
1 Clara Hvitman
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 25.16 3.00
2 Ellie Uddemar Pihl
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 16.89 2.00
3 Nathalie Hylander
Habo FIF -04
13 Habo FIF -04 16.75 1.00
4 Molly Bengtsson Damgren
Habo FIF -04
14 Habo FIF -04 15.73
5 Emmie Svensson
Lekeryd-Svarttorps SK
14 Lekeryd-Svarttorps SK 13.36 PB
1234
Emmie Svensson
Molly Bengtsson Damgren
Clara Hvitman
Ellie Uddemar Pihl
Nathalie Hylander
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P17 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med F17 800 m

P17 Spjut
Vikt: 700g
19/9 12:00
Poäng
Karl Fredberg
Örgryte IS
09 Örgryte IS 51.96 Utom tävlan
123456
Karl Fredbergx50.8251.96xx49.36
P15 80 m
19/9 10:50
Vind: -2.2
Poäng
1 Petrus Sköldeberg
Habo FIF -04
11 Habo FIF -04 10.30 3.00
2 Jonathan Källström
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna 10.36 2.00 =PB
3 Anton Törnblad
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 11.80 1.00 PB
P15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med F17 800 m

P15 80 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m häck

P15 Stav
19/9 13:00
Poäng
1 Jonathan Källström
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna 276 3.00 PB
189194199204209214219224229234239244249260265271276281
Jonathan Källströmo----oo-o-o-xxoooooxxx
P15 Längd
19/9 12:15
Poäng
1 Anton Törnblad
Habo FIF -04
12 Habo FIF -04 4.20 +2.0 3.00 PB
2 Leo Lindwall
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna 3.53 +2.0 2.00
123456
Leo Lindwall3.53 +2.0x - - - -
Anton Törnblad4.20 +2.02.26 +1.94.06 +2.04.14 +1.34.12 +1.04.18 +1.3
P15 Tresteg
19/9 13:15
Poäng
1 Leo Lindwall
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna 8.37 +1.8 3.00
123456
Leo Lindwall8.19 +2.08.30 +2.08.37 +1.8x 8.04 +3.97.80 -0.2
P15 Spjut
Vikt: 600g
19/9 12:00
Poäng
1 Petrus Sköldeberg
Habo FIF -04
11 Habo FIF -04 38.08 3.00
2 Leo Lindwall
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna 15.46 2.00 PB
123456
Petrus Sköldeberg31.7831.2235.6633.17x38.08
Leo Lindwall15.1915.3715.1014.3415.4614.31
P13 60 m
19/9 10:30
Vind: -2.4
Poäng
1 Filip Dalteg
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 8.46 3.00
2 Noah Jarenmark
IKHP Huskvarna
13 IKHP Huskvarna 8.68 2.00
3 Carl Hammarnäs
IKHP Huskvarna
14 IKHP Huskvarna 9.70 1.00
Vide Angslycke
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK DNS
P13 & P11 600 m
19/9 14:10
Poäng
1 Carl Hammarnäs
IKHP Huskvarna
14 IKHP Huskvarna 2:07.95 3.00
2 Viktor Karlsson
Hovslätts IK
15 Hovslätts IK 2:15.48
3 Liam Svensson
IKHP Huskvarna
16 IKHP Huskvarna 2:20.44
4 Vincent Pomphrey
IKHP Huskvarna
15 IKHP Huskvarna 2:21.76
5 Sixten Gustafson Garberg
IKHP Huskvarna
15 IKHP Huskvarna 2:22.74
6 Elia Altgärde
Hovslätts IK
16 Hovslätts IK 2:25.20
7 Wilhelm Alsterbo Wigenius
Habo FIF -04
16 Habo FIF -04 2:26.33
8 Ebbe Nilsson
IKHP Huskvarna
16 IKHP Huskvarna 2:37.64
Sammanställning per klass
P13
1 Carl Hammarnäs
IKHP Huskvarna
14 IKHP Huskvarna 2:07.95
P11
1 Viktor Karlsson
Hovslätts IK
15 Hovslätts IK 2:15.48
2 Liam Svensson
IKHP Huskvarna
16 IKHP Huskvarna 2:20.44
3 Vincent Pomphrey
IKHP Huskvarna
15 IKHP Huskvarna 2:21.76
4 Sixten Gustafson Garberg
IKHP Huskvarna
15 IKHP Huskvarna 2:22.74
5 Elia Altgärde
Hovslätts IK
16 Hovslätts IK 2:25.20
6 Wilhelm Alsterbo Wigenius
Habo FIF -04
16 Habo FIF -04 2:26.33
7 Ebbe Nilsson
IKHP Huskvarna
16 IKHP Huskvarna 2:37.64
P13 Höjd
19/9 11:05
Poäng
1 Carl Hammarnäs
IKHP Huskvarna
14 IKHP Huskvarna 133 3.00 PB
99104109120125130133135
Carl Hammarnäsoooooooxxx
P13 Stav
19/9 13:00
Poäng
Cesar Andersson
IKHP Huskvarna
13 IKHP Huskvarna x
154
Cesar Anderssonxxx
P13 Längd
Hoppzon
19/9 11:20
Poäng
1 Filip Dalteg
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 4.49 +1.1 3.00
2 Noah Jarenmark
IKHP Huskvarna
13 IKHP Huskvarna 4.27 +1.7 2.00 PB
3 Carl Hammarnäs
IKHP Huskvarna
14 IKHP Huskvarna 4.02 +2.9 1.00
4 Cesar Andersson
IKHP Huskvarna
13 IKHP Huskvarna 3.63 +2.1
Vide Angslycke
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK DNS
1234
Filip Dalteg4.49 +1.14.15 +0.94.34 +1.24.25 +1.3
Cesar Andersson3.38 +1.23.58 +2.23.63 +2.13.51 +2.5
Vide AngslyckeDNS
Noah Jarenmarkx x 4.27 +1.74.14 +1.3
Carl Hammarnäs4.02 +2.93.82 +0.9x 3.97 +1.7
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
19/9 10:50
Poäng
1 Filip Dalteg
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 14.15 3.00 PB
2 Cesar Andersson
IKHP Huskvarna
13 IKHP Huskvarna 7.32 2.00 PB
3 Noah Jarenmark
IKHP Huskvarna
13 IKHP Huskvarna 7.15 1.00
4 Carl Hammarnäs
IKHP Huskvarna
14 IKHP Huskvarna 6.35 PB
1234
Carl Hammarnäs5.766.286.355.93
Filip Dalteg12.6712.6313.6814.15
Noah Jarenmark6.297.156.737.10
Cesar Andersson7.116.786.897.32
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
19/9 10:00
Poäng
1 Filip Dalteg
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 44.48 3.00 PB
Vide Angslycke
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK DNS
1234
Vide Angslycke
Filip Dalteg44.4843.6144.39x
P13 Spjut
Vikt: 400g
19/9 12:00
Poäng
1 Filip Dalteg
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK 28.88 3.00
Vide Angslycke
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK dns
1234
Vide Angslycke
Filip Dalteg27.7928.8823.63x
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Lagtävling

63 av 76 grenar genomförda
Plac.Poäng
1 Habo FIF -04 75
2 Hovslätts IK 55
3 IKHP Huskvarna 45
4 Lekeryd-Svarttorps SK 11
5 Villstad GIF 0
5 IK Vista 0
F17F15F13F11F9F8P17P15P13P11P9P8
100 m800 m100 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSpjut80 m800 m80 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSpjut60 m600 m60 m häckHöjdStavLängdKulaDiskusSpjut60 m600 mHöjdLängdKulaDiskusSpjutTrekampTrekamp100 m800 m110 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSpjut80 m800 m80 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSpjut60 m600 m60 m häckHöjdStavLängdKulaDiskusSpjut60 m600 mHöjdLängdKulaDiskusSpjutTrekampTrekamp
Habo FIF -043.003.005.004.005.002.006.005.005.006.003.003.002.003.003.001.000.000.000.000.000.000.000.000.000.004.003.003.003.003.000.000.000.000.000.000.00
Hovslätts IK2.002.002.003.001.003.001.003.003.003.003.003.003.003.005.000.000.000.000.000.000.000.000.003.003.003.003.003.000.000.000.000.000.000.000.000.00
IKHP Huskvarna3.003.002.003.003.000.001.003.000.000.000.000.000.000.000.002.003.002.003.002.003.003.003.003.003.000.000.000.000.000.000.000.000.000.00
Villstad GIF0.000.000.000.00
Lekeryd-Svarttorps SK3.003.000.002.003.000.000.000.000.000.00
IK Vista0.000.000.000.00