× Cookies are used to enhance the user experience. Click here to read more.

EasyRecord

Easy and flexible administration of track and field competitions.


Competitions today

11 August
Grenjakt #5 Krokom

Current competitions

13-14 August
Goliatspelen Goliatspelen Kil
13 August
Seriematch division 1 Svenska Friidrottscupen Division 1 Kvinnor, södra gruppen & Division 1 Män Kristianstad
13-14 August
Skelleftespelen Skellefteå
13 August
Strands Ungdomsspel Strands Ungdomsspel Hudiksvall
13 August
Seriematch div 2 Östra Match 2 Olofström
15 August
Löparkväll på Bana i Roslagen 400m, 1500m & 4x400m Norrtälje
15 August
Skånska mästerskapen 1500m Malmö
15 August
Resulattävling Visby 400m 10 000m Stav Kula Visby
17 August
Veckans gren: Höjdhopp Lidingö
17 August
GULDJAKTEN Bollnäs
18 August
Skånska mästerskapen, höjdhopp, 1500m hinder, 2000m hinder och 3000m hinder Höör
20-21 August
Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år Trollbäcken
20 August
Jönköpingsloppet Observationstävling inför FInnkampen Jönköping
20 August
Mosaikenspelen Hedesunda
20-21 August
Nordic Championship Para Athletics Bollnäs
20-21 August
Waplanspelen Krokom
20-21 August
Östersjöspelen Karlshamn
21 August
Falu Sommarspel Falun
21 August
Kretsmästerskap Ungdomar Habo
21 August
Seriematch div 2 västra Match 2 Stenkullen
21 August
Sommarsmajlet Lidingö
23 August
Kretsmästerskap Seniorer och Veteraner Jönköping
23 August
Smålandsspelen Växjö
24 August
Grenjakt #6 Östersund
24 August
Åkersberga Sommarkast Åkersberga
26-28 August
Veteran-SM Kalmar
27 August
Marmaspelen Alunda
27 August
Svanbergaloppet - Roslagsmästerskap Svanberga, Norrtälje
27 August
Victor Svanesohn Memorial Helsingobrg
28 August
Brokampen Avslutning på Värmlandserien 2022 Kristinehamn
30 August - 7 September
Stockholmskampen deltävling 3
3-4 September
Engelholmsspelen & Veteran DM Skåne Diskus & Kula Ängelholm
3 September
Nobelspelen 2022 Karlskoga
3-4 September
Norrlandsmästerskapen Arena 2022 (RM/NLM) Sollefteå
3-4 September
Stonehill Games Lerum
4 September
Brommaspelen Stockholm
4 September
HIK-KAMPEN Jönköping
10-11 September
Björknässpelen 2022 Nacka
10 September
TEAM SPORTIA Höstspel 2022 Bollnäs
11 September
KM 3 Ystad 11 september Ystad
12 September
Löparkväll på Bana i Roslagen 10 000m Norrtälje
14 September
Veckans gren: Öppna KM 5000m Lidingö
17-18 September
Lilla Olympiaden Järvsö
25 September
TAIF spelen Tranås
2 October
Mittsvenskas Långa Terräng DM Rimbo

Latest results

9 August
DSKs Resultattävling i Åkersberga Åkersberga
6 August
Öbackaspelen Härnösand
3 August
Skånska mästerskapen 400 m/300 m/200 m Ystad
1 August
Resultattävling Visby 200m Höjdhopp Spjut Visby
30-31 July
ICA Kvantum Sollefteåspelen Öppna Arena-DM Sollefteå
29-31 July
HAIS - Spelen HAIS - Spelen 2022 Hässleholm